Hodowla kotów ragdoll

Kocie Lokum *PL

Koci lokator jest nie lada wyzwaniem, w szczególności jeśli jest to nasz pierwszy kot. Poniżej przedstawiamy produkty w które należy się zaopatrzyć przed zakupem kociaka.

Koci lokator jest nie lada wyzwaniem, w szczególności jeśli jest to nasz pierwszy kot. Poniżej przedstawiamy produkty w które należy się zaopatrzyć przed zakupem kociaka:

1. Transporter - absolutnie wymagany przy odbiorze kotka. Kota w samochodzie, pociągu, samolocie czy autobusie przewozimy w transporterze. W sklepach zoologicznych jest ogromny wybór kolorów oraz kształtów. Dzięki temu zarówno my, jak i kot możemy bezpiecznie podróżować. My używamy Guliwera (rozmiar 2) oraz Pet Cargo Cabrio.

2. Trzy miseczki oraz dobrej jakości karma. W jednej miseczce powinna być sucha karma, w drugiej świeża woda. To bardzo ważne, aby kociak miał zawsze dostęp do świeżej wody i suchej karmy. Trzecia miseczka na mięsko lub mokrą karmę.

3. Kuweta i żwirek. Kot jest z natury bardzo czystym zwierzęciem i załatwia swoje potrzeby fizjologiczne w określonych miejscach- tam, gdzie można zakopać. Dobrze przygotowana kocia toaleta jest bardzo ważna. Dla ragdolla powinna być odpowiednio duża. Polecamy kuwety kryte, dzieki, którym żwirek nie rozsypuje się na wszystkie strony. Żwirek najlepiej na początku stosować taki sam, do jakiego był przyzwyczajany od małego- my używamy Cat`s Best Eco PLus oraz Cat`s Best Gold. Zaleca się, aby w domu było jedną kuwetę więcej niż jest kotów: jeden kot - dwie kuwety, dwa koty - trzy kuwety.

haraldinus4. Drapak - czyli kocie drzewko, na którym kociak może ostrzyć sobie pazurki oszczędzając nasze meble. Ragdoll to duży kot, więc drapak musi być stabilny. Dobrze, aby jeden ze słupków miał przynajmniej 60 cm wysokości, aby kot mógł się wyciagnąć.

5. Szczotka, grzebień, cążki do pazurków i puder (opcjonalnie). Ragdolla powinniśmy czesać przynajmniej raz w tygodniu. Pazurki przycinamy 1-2 razy w miesiącu. Na rynku jest także wiele szamponów w pudrze, które mogą pomóc w zachowaniu czystego futra. Sierść przesypujemy niewielka ilością pudru i dokładnie wyczesujemy.

6. Zabawki i towarzystwo - z kotami należy się bawić, ale myślę, że jest to bardzo przyjemny obowiązek:) Zabawa pozwala zacieśniać więzi z człowiekema, u kota wyzwala nagromadzoną energię. Na rynku jest mnóstwo zabawek dla kotów. Pamiętajmy, aby zabawki nie miały małych elementów czy sznurków, które kociaki mogłyby połknąć. Na zabawę z kotem powinniśmy poświęcić minimum godzinę dziennie, jednak pamiętajmy, aby nie zmuszać kota do ruchu bezpośrednio po posiłku.

8-eryk i emickPonadto, warto wspomnieć, że najlepsze co możemy kotu ofiarować to... drugi kot :) Utrzymanie dwóch kotów wcale nie jest droższe ani bardziej wyczerpujące. Za to kociaki razem się bawią i nawzajem myją, a ich zabawy i harce dadzą nam wiele radości i śmiechu:) Dodatkowo kociak nigdy nie będzie samotny, kiedy wychodzimy do pracy, a dwa kotki będa się wzajemnie motywować do ruchu, co jest niesamowicie przydatne w przypadku wykastrowanych kotów.

 

Przed wprowadzeniem kotka do nowego domu pownniśmy także:

- upewnić się, że mamy zabezpieczone okna i balkon. Kot może wypaść i zrobić sobie krzywdę.

- usunąć trujące rośliny, które mogłyby kotu zaszkodzić,

- zabezpieczyć kable oraz łatwo tłukące się przedmioty, które kotek niechcący mógłby strącić w pogodni za muchą:)