Hodowla kotów ragdoll

Kocie Lokum *PL

SMK Żory Stowarzyszenie Miłośników Kotów

Nasze Stowarzyszenie powstało w 2005r na bazie Oddziału XV SHKRP. Dnia 11 marca 2006 zostaliśmy przyjęci w poczet członków Federacji Felis Polonia. Przynależność do tego elitarnego Klubu jest dla nas z jednej strony nobilitacją, z drugiej zaś ogromnym wyzwaniem by sprostać wymogom nowoczesnego, profesjonalnego i dobrze zorganizowanego Stowarzyszenia.

Jesteśmy Stowarzyszeniem które w swoich szeregach pragnie zrzeszać Miłośników Kotów. Naszym celem jest doskonalenie wiedzy o naszych podopiecznych tak by żyło im się dobrze, dostatnie i czuły naszą miłość. Chcemy być dla naszych członków platformą na której będą mieli możliwość zdobywania wiedzy i wymiany doświadczeń. Będziemy cieszyć się z ich sukcesów hodowlanych i osiągnięć na wystawach. Będziemy wspierać naszych członków oraz godnie reprezentować ich samych oraz ich interesy przed Felis Polonia. Chcemy również rozwijać świadomość społeczną dotyczącą praw zwierząt zarówno poprzez indywidualne kontakty naszych członków jak i organizowane pokazy, spotkania w siedzibie i informacje na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www stowarzyszenia.

Polska Federacja Felinologiczna „Felis Polonia” (FPL) jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą Kluby i Stowarzyszenia Felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe). „Felis Polonia”, pod względem wielkości i aktywności, zajmuje trzecie miejsce w rankingu wszystkich krajów członkowskich FIFe." - źródło oficjalna strona FPL


Na stronie Felis Polonii znajdziemy międzyinnymi wzory dokumentów, kalendarz oraz wyniki wystaw.

Federation Internationale Féline (FIFe, pol. Międzynarodowa Federacja Felinologiczna) to organizacja zrzeszająca organizacje hodowców kotów rasowych z Europy, Azji oraz Ameryki Południowej. FIFe jest największą na świecie federacją felinologiczną. W Polsce reprezentowana jest przez stowarzyszenie Felis Polonia. Aktualnie FIFe zrzesza 42 kluby z 40 krajów.
FIFe została założona w 1949 roku przez Madame Marguerite Ravel. Początkowa nazwa organizacji brzmiała Fédération Internationale Féline d'Europe (FIFe) lecz po przyjęciu w jej szeregi Brazylijskiego Klubu Hodowców zmieniono nazwę na aktualną.
Głównymi celami FIFe jest ustalanie standardów ras, szkolenie i egzaminowanie sędziów międzynarodowych, rejestracja krajowych i międzynarodowych przydomków hodowlanych oraz organizowanie wystaw międzynarodowych. Prace organizacji koordynowane są przez 6 osób: prezydenta, skarbnika, sekretarza i ich zastępców, oraz komisje: Sędziów i Standardów, Wystawowa, Zdrowia, LO i Dyscyplinarna. Ważne decyzje zapadają na corocznych Generalnych Zebraniach przedstawicieli wszystkich organizacji członkowskich.
W Polsce członkiem FIFe jest Polska Federacja Felinologiczna Felis Polonia (FPL).

Zapraszamy do odwiedzenia strony www FIFe.