Hodowla kotów ragdoll

Kocie Lokum *PL

Rasa ragdoll pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Za twórczynię tej rasy uważa się Ann Baker. Ragdoll to chyba jedyna kocia rasa selekcjonowana głównie ze względu na charakter. Ragdoll powinien być czuły, ufny, spokojny i pozbawiony agresji. Kiedy sie go bieże na ręce, odpręża się i zwisa jak laleczka (ang. ragdoll to szmaciana lalka). Właśnie z uwagi na swój charakter, powienien być zawsze grzecznie traktowany. Lubi obecność dzieci. Akceptuje także chętnie towarszystwo innych kotów, zwłaszcza nie agresywnych. Z powodu małej ruchliwości, dobrze czuje się w mieszkaniach. Należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu okien i balkonów. Ragdoll to nie jest kot, którego możemy wypuszczać samego na ogród!!! Nie poradzi sobie w konfrontacji z niebezpiecznym otoczeniem, gdyż jest zbyt ufny. 

Ragdoll to kot półdługowłosy. Jego sierść nie kołtuni sie i wystarczy  raz na tydzień ją wyszczotkować. Bardzo ważną cechą ragdolli jest także ich niebieski kolor oczu :)

Ragdoll wystepuje w umaszczeniu point: colourpoint (klasyczne umaszczenie - ciemny pyszczek, łapki, ogon i uszy), bicolour oraz mitted (białe skarpetki). Sierść ragdolla może być koloru: seal, blue, lilac, chocolate, red i cream.

 

Najbardziej kochamy ragdolle za ich łagodny i ufny charakter. Niestety wielu, nawet renomowanych hodowli zrzuca charakter na drugi plan, dążąć w swych działaniach do uzyskania, np ragdolla długowłosego! Efektem jest pojawienie się coraz większej ilości agresywnych ragdolli. W swoich działaniach hodowlanych postanowiliśmy eliminować ten czynnik i robić wszystko, aby koty wychodzące z naszej hodowli miały idealny charakter, z uwzględnieniem tradycyjnego wzorca rasy!! W końcu jest to rasa z predyspozycjami do felienoterapii.