Hodowla kotów ragdoll

Kocie Lokum *PL

Uljana Kocie Lokum*PL

kotka, Rag a 03 

ur. 28.08.2017

grupa krwi A

Uljana to kotka, która urodziła się z naszej hodowli. Ma wspaniałych rodziców: mamą jest nasza E-milka, a dumnym tatą piękny kocur Jordan II Nitoris*PL (umaszczenie seal bicolour).

Ula, bo tak jest przez nas wołana w domu, to spełnienie moich marzeń :) Uljana jest dużą, masywną kotką i jest fantastycznie umaszczona. 

 

 

 

 

E-Milka Teo-Cat*PL

kotka, Rag C 03 21

ur. 05.04.2011

grupa krwi B

HCM\PKD oraz FelV\FiV -wyniki negatywneRagdoll E-Milka

 

E-Milka to ogromnie puchaty kot z niesamowicie dużą energią :) Uwielbia wchodzić do szafy albo leżeć na podłodze - najlepiej na przejściu oczywiście :) Zawsze jest bardzo zaangażowana w zabawę - piłki, wędki - nie spocznie dopóki nie złapie :) 

E-milka bardzo dobrze wychowuje swoje dzieci i dba o czystość wszystkich naszych kotów - cały czas kogoś myje :) Tylko o swoim futerku zapomina.. :)

E-Milka przybyła do nas z hodowli Teo-Cat*PL. Kota z tej hodowli, Joela, zobaczyłam na jednej z wystaw, na której byłam jako zwiedzający. Uznałam, że to najpiękniejszy ragdoll jakiego widziałam i bardzo chciałabym mieć podobnego. Kiedy kilkanaście tygodni później odwiedziłam stronę tej hodowli zobaczyłam, że są kociaczki po Joelu i była tam ta najpiękniejsza, z łatkami jak krówka. I tak poznaliśmy E-Milkę. Bardzo dziękujemy Mariuszowi i Pawłowi za okazałe zaufanie :)

 

IC Masza, Koty Agaty*PL

kotka, Rag a

ur. 12.11.2010 r.

grupa krwi A

HCM\PKD oraz FelV\FiV -wyniki negatywnend-maszenka

Masza to nasz pierwszy Ragdoll. Przybyła do nas z hodowli Koty Agaty*PL, którym bardzo za nią dziękujemy. Maszka to nasza najlepsza kotka - cudowna, bardzo mądra i urocza z niesamowicie łagodnym charakterem. Jest oazą spokoju i cierpliwości. Na swojego właściciela zdecydowanie zdecydowanie wybrała sobie Maćka. Wszędzie za nim spaceruje, towarzysząc mu we wszystkich domowych czynnościach, w szczególności w wylegiwaniu się na fotelu :) Ogólnie ujmując, wylegiwanie się to jej ulubiona czynność. Zabawa z Maszką wygląda tak, że ja się bawię, a ona się patrzy i mruczy. Czasami wstanie i przyniesie mi inną zabawkę :-) Energie wyzwala w niej jedynie ryba na obiad- pcha się do kuchni najszybciej j jak się da :-)

 

 

 

Cleo Kocie Lokum*PL

kotka, RAG g 04

ur. 26.06.2013r

Cleo 10m-cyCleo to koteczka, która urodziła się w naszej hodowli. Jej mama to IC Masza Koty Agaty*PL, kotka o cudownym charakterze. Ojciec to imponujących rozmiarów kocur, IC Casper Friendly Cat*CZ z czeskiej hodowli Z Aleje*CZ. Koteczka jest w rzadko występującym w polskich hodowlach umaszczeniu - niebieski szylkret (niebieski z dodatkiem koloru kremowego). 

Cleo to idealne odzwierciedlenie ragdollkowego charalteru. Jest grzeczna, łagodna i towarzyska. Uwielbia głaskanie! Jest taką małą przylepką. Chciałaby być cały czas głaskana :) Uwielbia dzieci, a w domu nazywamy ją "lizaczkiem", ponieważ potrafi zalizać, żeby tylko ją pogłaskano. I oczywiście absolutnie i nieprzerwanie mruczy i mruczy:)

Na zdjęciu Cleo w wieku 10 miesięcy! 

 

 

GIC Harald Lodgar Grand*CZ

kocur, RAG n 03haraldinus

ur. 16.03.2012r.

 

 

grupa krwi A

HCM\PKD oraz FelV\FiV -wyniki negatywne

Harald przyjechał do nas z czeskiej hodowli Lodgar Grand. Jest to imponujacych rozmiarów, bardzo silny kocurek z uroczym, nieśmiałym spojrzeniem. Harald uwielbia z nami spać - w szczególności lubi się przytulać nad ranem :) jest to szczególnie przydatne w zimowe  wieczory :)

Harald jest piękny, łagodny i świetnie ubarwiony. Bardzo cieszymy się, że mamy takie wspaniałego, puchatego przyjaciela :)

Ponadto kocur ma świetne drzewo geneaologiczne. Mama Haralda to przepieknej urody kotka Princess z rosyjskiej hodowli Eria Pro*RU. Ojcem Haralda jest wspaniały kocur, Grand International Champion Napoleon z niemieciekj hodowli Falkenwald*DE

 

Dziękujemy Eva!! :)

 

Chanel Golden Rag*PL

kotka, RAG n 04

grupa krwi: A

FelV\FiV -wyniki negatywneDSC 6240

 

Chanel przybyła do nas z zaprzyjaźnionej hodowli Golden Rag*PL. Bardzo dziękujemy p. Sławkowi za nią :) Chanel to śliczna kotka z cudnymi, równiutkimi, białymi skarpetkami. Kiedy do nas przybyła od razu wybrała sobie łóżko w sypialni i od tamtej pory jest to jej główne legowisko :) Chanel jest bardzo grzeczną i towarzyską kotką. Chanel jest miłośniczką mokrej karmy i zabawy wędkami. Jednak prawdziwą miłością jej życią są ...szczotki, miotły, szczoteczki.. :) Ciągle musimy szukać miotełki :)

Chanel to koteczka z świetnym rodowodem. Ojciec - Supreme Champion Cheester of Silkicat*CZ. Natomiast mamą jest piękna kotka z Węgier - Arabella Fairydreamdolls*HU.

Chanel już jest wysterylizowana i przeszła na zasłużoną kocią "emeryturę" :) Była mamą naszych trzech miotów: D, F oraz I

 

Klara - kotka domowa 

Klara to nasza pierwsza kotka, którą przygarnęliśmy i dzięki której zobaczyliśmy jak cudowne są koty. Przybyła do nas jako trochę brudny i zapchlony kociaczek. Konieczna była natychmiastowa wizyta u weterynarza. Teraz Klara to czyściutka, duża i zdrowa kotka. Uwielbia jeść i dziurawić zasłony. Odkąd z nami jest, życie jest jakby piękniejsze. Udziela nam się jej spokój, kiedy się wyleguje. I radość jak biega za własnym cieniem. Nauczyła nas też, że z problemami najlepiej jest się przespać ;)

 

Kotka Klara