Hodowla kotów ragdoll

Kocie Lokum *PL

Ragdoll Gaja Kocie Lokum *PLAh cóż to była za wystawa!! Chyba jedna z najlepszych na jakich byliśmy! Dziękujemy wszystkim za towarzystwo, bo to wystawcy tworzą zawsze taką świetną atmosferę! :):) Bawiliśmy się świetnie ! :)

Oczywiście najważniejsze informacje to sukcesy wystawowe naszych kotów :)

GIC Harald Lodgar Grand*CZ - 2 x EX1 CACS

Klara (kategoria kotów domowych) - 2 Ex1, 1 x BOS, 1 x BIS !!

Gaja Kocie Lokum - 2 x Ex1, 1 x NOM BIS, 2 x BIV !! Gaja (na zdjeciu) to koteczka z naszj hodowli, która mieszka u Moniki i Rafała w Rybniku. Na wystawie pokonała bardzo liczną konkurenjcę i zdobyła tak świetne oceny :) Jesteśmy dumni, że to koteczka z naszej hodowli. Bardzo dziękujemy właścicielom na świetne przygotowanie kotki do wystawy!

 

wystawa ostrava 012015W sobotę, 10 stycznia wybraliśmy się do Ostravy na wystawę  kotów. Tym razem zabraliśmy tylko Haralda, który otrzymał ocenę Ex1, CACS, NOM BIS oraz kolejny raz otrzymał nagrodę BIV (Best in Variety). Zdaniem sędziego wszystko u Haralda jest Excellent i nie ma się do czego przyczepić :)! Jesteśmy bardzo dumni, że mamy takiego wspaniałego kocura w hodowli! :)

Wróciliśmy bardzo zadowoleni, tym bardziej, że cała wystawa przebiegła nam w bardzo miłym towarzystwie :)

 Haralda oceniał czeski sędzia Youssef Khaled (na zdjęciu)

 

gajamonikaW miniony weekend odwiedziliśmy piękne miasto Poznań :) Mieliśmy przyjemność uczestniczenia w Międzynarodowej Wystawie Kotów, na której było około 470 kotów, a tym ponad 70 ragdolli!Harald z Lubrano

Konkurencja była ogromna, więc tym bardziej jesteśmy dumni z takich fantasycznych słów o naszym kocurze, jakie usłyszeliśmy od sędziego z Francji Roberta Lubrano (na zdjęciu po prawej) oraz sędziego z Polski Sebastiana Pruchniaka.

Harald uzyskał oceny: 2 x EX1 CACS, 1 x NOM BIS

Na wystawie wspaniale zaprezentowała się także koteczka z naszej hodowli Gaja (zdjęcie po lewej), która pokonała piękną rywalkę i uzyskała 2 x EX1, 1 x NOM BIS. Serdecznie dziękujemy Monice i Rafalowi, właścicielom koteczki, za świetne przygotowanie do Wystawy, wspaniałą opiekę nad kotką i za fantastyczne towarzystwo podczas tych kilku dni :)

I oczywiście nasza Klarka, która w kategorii kotów domowych nie ma sobie równych zdobyła 2 x EX1, 2 x NOM BIS, BIS

Oby więcej było takich wystaw :)

pokaz wrzesien201428 września uczestniczyliśmy na Pokazie Kotów Rasowych w Gliwicach zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Kotów w Żorach. Było dużo kocich piękności i jak zawsze fanstastyczna atmosfera :)

Dodatkowo możemy się pochwalić, że publiczność wybrała naszego Haralda jako Najpięjniejszego Kocura Pokazu! :)

Bardzo dziękujemy zwiedzającym za tak liczne przybycie na Pokaz :) A kolejny już na wiosnę :)

 

harald 2i p roku30 sierpnia 2014 na Międzynarodowej Wystawie Kotów w Zilinie, nasz Harald uzyskał ocenę EX1 i CABCIB - ostatni certyfikat do tytułu Grand International Champion! :) Jesteśmy z niego dumni :)

Na zdjęciu nasz dumny kocurek wypoczywający po wystawie :)

Harald i Isakov03 maja uczestniczyliśmy w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Havirowie (Czechy). Wystawa malutka, jedynie na 170 kotów. Oczywiście Harald wrócił do domu z oceną Excellent 1 :) oraz z kolejnym certyfikatem do tytułu Grand International Champion.

A i my wróciliśmy zadowoleni, usłyszawszy tyle pochwał dla naszego kocura od sędziego,  Vladimira Iskaova (na zdjęiu Harald podczas oceny) :)

 

biv jaworznoNasz Haralduś odniósł kolejne sukcesy wystawowe:)

Na wystawie oceniany był przez sędzinę z Polski p. Darię Łukasik, a w niedzielę przez p. Tatyanę Boyko z Ukrainy. Kocurek otrzymał dwie oceny Excellent 1 oraz kolejne certyfikaty CAGCIB. Dodatkowo w niedzielę wygrał konkurs na najlepszego kota w typie - BIV.

biv jawrzno

 

 

Haralduś u ocenyNasz Haralduś odniósł kolejne sukcesy:) Na dzisiejszej wystawie w Ostravie, uzyskał oceny: EX1, CACIB, BIV i NOM BIS

Jesteśmy z niego bardzo dumni, tym bardziej, że wraz z tą oceną uzyskał tytuł International Champion!!

 

 

Na zdjęciu Harald oceniany przez sędziego z Francji - Yana Roca Folch

 

 

 

 

 

 

Harald BIVW dniach 30.11-01.12.2013 wybralismy się do Warszawy na wystawę. Zabralismy nasz zwycięski skład z wystawy w Żorach- czyli Haralda i Klarę. Kotki powtórzyły sukces ze zdwojoną siłą! :) Nasz Harald uzyskał dwie oceny EX1 CACIB oraz w oba dni wygrał BIV. Konkurencja byla ogromna - na wystawie było niemal 500 kotów! Tym bardziej cieszy nas sukces :)

Klara oczywyiście nie miała sobie równych wśród kotów domowych. Zdobyła ocenę Ex1, NOM BIS i BIS !! i wróciła do domu z kolejnym pucharem ! :) Jesteśmy ogromnie dumni z Haralda i Klary !!

Na zdjęciu, Harald oceniany przez sędzinę Anne Gro - Edstrom z Norwegii

Klara mistrzyniW dniach 16-17 listopada odbyła się  Międzynarodowa Wystwa Kotów Rasowych w Żorach, zorganizowana przez nasze Stowarzysznie. Wystawa wyszła świetnie i udało się zorganizować wszystko tak jak zaplanowaliśmy :) Oczywiście wszystko dzięki fantastycznym członkom naszego Stowarzyszenia Milośnikow Kotów Żory!!! :)

 

Nasze koty wyszły z wystawy równie zwycięzko. Duma naszej hodowli, Harald Lodgar Grand*CZ otrzymał dwie oceny EX1 i wrócił do domu z tytulem Championa!! :)

 

Jednak chyba największym zaskoczeniem była nasza koteczka Klara. Kot domowy, który był pierwszy raz na wystawie kotów:) Koteczka otrzymała oceny: 2x EX1, NOM BIS i BIS !!! zostając najlepszym kotem domowym wystawy:) Jesteśmy z niej bardzo dumni :):) Okazało się przy okazji, że Haraldowi bardzo dobrze służy obecność Klary, więc chyba koteczka będzie teraz robiła karierę wystawową :):)

Jesteśmy bardzo dumni z naszych kotów :)

  Harald Championem

Charlie n apokaz

 

W niedzelę, 29 września w Gliwicach odbył się Pokaz Kotów Rasowych. Oczywiście nie mogło nas na nim zabraknąć :) Zabraliśmy kociaki z miotu C, które zaprezentowały się doskonale. Zdaniem publiczności były najładniejszym miotem ragdollków na pokazie :) Kociaki cały pokaz przeleżały na klatce wystawowej, śpiące, zrelaksowane i nic nie robiące z otaczającego ich tłumu :) Świetnie pokazały swój spokojny i ufny charakter :) Jesteśmy bardzo dumni z naszych kociąt. Dzięki temu udowadniamy jak bardzo istotna jest socjalizacja kociąt oraz ilość poświęconego im czasu w hodowli :)

Informujemy, że Cyryl i Charlie nadal szukają nowych, kochających domków!

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na pokaz, za wiele miłych słów i rozmów :)

Cheetos i Cleo

Charlie pokaz

Tym razem wybraliśmy się na wystawę z kociakiem z naszej hodowli. Mały ragdoll Bazyli Kocie Lokum*PL zebrał świetne oceny (EX1) oraz pokazał fantastyczny charakter podczas wystawy. Zachęcam do obejrzenia filmiku, który jest najlepszym dowodem na to, ile serca i pracy wkładamy w socjalizacje naszych kociąt. Cieszymy się, bo Bazyli pokazał co to znaczy być prawdziwą szmacianą lalką! :)

 

 

 

http://youtu.be/rye8KQaKm3g

DSCF3812W marcu wybraliśmy się do Brzegu Opolskiego na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych. Zaprezentowaliśmy naszego Haralda, który zebrał świetne opinie od sędziów i wrócił z pierwszym certfikatem do tytułu Championa.

 

 

 

 

Na zdjęciu Haralduś oceniany przez sędziego Louisa Coste z Francji.

 

W dniach 11-12.02.2012 uczestniczyliśmy w wystawie kotów w WarsMiędzynarodowa wystawa kotów rasowych Warszawazawie. Była to świetna okazja do zwiedzenia stolicy - oczywiście tradycyjnie w towarzystwie Sandry i kocurka Belmonda :) Nasza E-milka była oceniana przez sędzinę z Niemiec Waltraut Sattler oraz sędziego Sebastiana Pruchniaka.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę otrzymała ocenę Ex1 CAC.

E-Milka była trochę nerwowa na wystawie. Ale jako prawdziwa kobieta miała prawo - tuż po wystawie dostała pierwszą rujkę. Ach te dzieci - tak szybko rosną :) Póki co nie planujemy zabierać jej na kolejne wystawy.


Best Female Kitten 6-10 Ragdoll ShowW dniach 12-13.11.2011r. w Koninie odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów. Na wystawie zagościliśmy tylko jednego dnia, w sobotę. Skłoniło nas do tego oczywiście zorganizowane w tym dniu Special Show dla kotów rasy Ragdoll.

Wystawę zaliczamy do bardzo udanych. Nasza Maszeńka zdobyła ocenę Ex1 oraz trzeci certyfikat CACIB. I w ten oto sposób Masza uzyskała tytuł International Champion, a wszystko odbyło się w jej urodziny :) Na prezent i oczywiście w dowód naszej wdzięczności dostała od nas, to co lubi najbardziej, czyli spory kawałek rybki;)

Powodów do ogromnej dumy dostarczyła nam też nasza młodsza koteczka. E-Milka otrzymała ocenę Ex1, a co najważniejsze wygrała Ragdoll Show w kategorii młodzieży.

Sama wystawa, poza drobnymi szczegółami była świetnie przygotowana. Do Konina zawitaliśmy już w piątek w bardzo miłym towarzystwie ;) Trzeba łączyć przyjemne z pożytecznym ;) i tu serdeczne pozdrowienia dla Sandry i prze-kochanego Belmonda, Kasi i Mariusza wraz z ich koteczkami i wszystkich innych właścicieli ragdollków, dzięki którym na wystawie panowała bardzo miła atmosfera :)

Pojechaliśmy na nią z Maszeńką. Pierwszego dnia była oceniana przez sędziego Sebastiana Pruchniaka z Polski, a w drugi dzień przez Roberta Lubrano z Francji. Maszeńka w oba dni otrzymała ocenę Ex1, uzyskując w ten sposób dwa certyfikaty CACIB.

Międzynarodowa wystawa kotów rasowych w Ostravie

Na zdjęciu Masza z sędzią S. Pruchniakiem.

 

Na wystawę w Bańskiej Bystrzycy zawitaliśmy tylko jednego dnia. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych. Maszeńka uzyskała świetną ocenę Ex1 oraz trzeci certyfikat CAC. Tym samym nasza kotka uzyskała tytuł Championa! Jesteśmy z niej bardzo dumni :) Sama wystawa, mimo pewnych, początkowych trudności, bardzo dobrze zorganizowana. Ponadto miejscowość, w której wystawa się odbyła jest przepiękna i na pewno jeszcze tam kiedyś pojedziemy.

Międzynarodowa wystawa kotów rasowych w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji

Na zdjęciu Maszeńka z sędzią Katariną Balikovą.

Międzynarodowa wystawa kotów rasowych bydgoszczW Bydgoszczy, w dniach 17-18.09.2011 odbyła się międzynarodowa wystawa kotów rasowych. Zawsze chciałam odwiedzić to miasto, więc kocia wystawa była świetną okazją. Wystawa była dla nas nie lada wyczynem, głównie ze względu na odległość. Wyjazd wieczorem, aby w sobotę rano być na wystawie spowodował, że byliśmy na nogach przez 40 godzin bez snu. Jednak warto było się nieco pomęczyć, ponieważ poznaliśmy wielu nowych hodowców, którzy rzadko odwiedzają wystawy na śląsku.

 

Pierwszego dnia wystawy obie nasze dziewczynki trafiły do Pani Svetlany Stoliarova z Białorusi, która obie nasze kotki oceniła na Ex1, ponad to wytypowała E-Milkę jako najpiękniejszego kociaka kategorii II do Best in Show (NomBIS). Doszło również do ciekawego spotkania podczas rozgrywania konkursu Best in Variety (BIV), czyli najdoskonalszego ubarwienia wśród Ragdolli koloru Rag c0321. Do porównania staneli Joel Charming Eyes*PL - tata E-Milki, Belmondo Teo-Cat*PL - kuzyn E-Milki oraz sama E-Milka :) Na tym polu bezkonkurencyjny okazał się tatuś, który oprócz BiV tego dnia wygrał całą wystawę Best of Best (BoB1).

E-Milka - Wystawa Cieszyn

Biv pierwszego dnia - od lewej: Belmondo, E-Milka i Joel

Drugi dzień wystawy przyniósł kolejne sukcesy. Masza tym razem trafiła do Pana Luigi Comorio z Włoch u którego otrzymała ocenę Ex1 oraz NomBiS. Natomiast e-Milka powtórzyła sukces z dnia poprzedniego i również otrzymała ocenę Ex1 i NomBis od Pana Ireneusza Pruchniak z Polski. Tego dnia również odbył się konkurs BiV i tym razem bezkonkurencyjny okazał się tatuś Joel Charming Eyes*PL.

Już pierwszego dnia Maszka została doceniona ! Sędzina Pani Nurit Pahl z Izraela przyznała jej ocenę Ex1 oraz wybrała ją najlepszą kotką kategorii 2 wśród młodzieży dając nominację do konkursu Best in Show ! Drugiego dnia Maszka również otrzymała ocenę Ex1 tym razem od sędziny z Czech Pani Berty Nemcova.